Wielkie zmiany w małej łazienceŁazienka coraz częściej pełni funkcję małego domowego SPA. To już nie tylko miejsce, w którym bierzemy szybki prysznic, wieszamy pranie i robimy poranny makijaż. Łazienka nazywana bywa pokojem kąpielowym i obrasta w piękne gadżety i dodatki, które umilają spędzanie tu czasu. Poza podstawowym wyposażeniem jak armatura - wanna, sedes, brodzik, umywalka - łazienka potrzebuje drobiazgów, które uczynią ją miejscem niepowtarzalnym i klimatycznym. Wiele można zyskać montując w łazience ciekawe lustro czy nietypowe półki. Przy okazji: lustro, a właściwie system luster to patent na małą łazienkę - optycznie powiększenie powierzchni gwarantowane!


Wielkie zmiany w małej łazience

Foto: www.mojapieknalazienka.pl


Podobnie jest z półkami. W wielkiej łazience eksponujemy zarówno meble jak i wystawione na nich kosmetyki czy utensylia łazienkowe, w małej - dobrze schować półki w ścianie oraz na tak zwanych ślepych powierzchniach. Im mniej bałaganu na wierzchu, tym lepiej. Półki łazienkowe mają to do siebie (zobacz kolo.com.pl), że szybko robi się na nich bałagan, a taka ekspozycja sprawia, że mamy wrażenie chaosu. Ciekawym elementem wyposażenia łazienki może być... deska sedesowa. Nie ta klasyczna, biała, ale fantazyjna. W sklepach znajdziemy deski drewniane; z przezroczystego plastiku z zatopionymi muszlami czy... żyletkami; deski tęczowe i z motywami filmowymi. Taka na pozór banalna deska może stanowić ciekawy i zabawny (sprawdź) element aranżacyjny w sytuacji, kiedy nie możemy dokonać w naszej łazience wielkich zmian, a mamy ochotę na jej odświeżenie. Nowa deska sedesowa oraz ciekawa półka mogą całkowicie zmienić look naszego domowego SPA. Dobrze, jeśli możemy żonglować takimi drobnymi elementami wyposażenia łazienki, bo większe zmiany - jak wymiana armatury czy płytek ściennych/podłogowych to spora inwestycja. Wielki wybór półek, luster i desek sedesowych znajdziemy w sklepach z wyposażeniem łazienek i możemy mieć problem z wyborem. Wybór elementów w jednym stylu zapewni naszej łazience spójny wygląd i jednorodną stylistykę. Jeśli lubimy artystyczny nieład, możemy przemieszać elementy różnych stylów. To, czy łazienka spełni nasze oczekiwania, zależy w dużej mierze od jej wyposażenia. Zwłaszcza jeśli jest to mała łazienka w bloku, z której naprawdę trudno wyczarować coś ciekawego.
5 Odpowiedzi do “Wielkie zmiany w małej łazience”

 1. budowlaniec
  2012-11-11

  Ja robię remont w mojej łazience. Obecnie demontuję wannę, bo zajmuje dużo miejsca i chcę zamontować w niej kabinę prysznicową. W łazience będzie wtedy więcej miejsca.


 2. krakowiak82
  2012-11-16

  Jeżeli mamy zamiar zrobić remont w łazience, to warto zrobić taki, by w łazience było jak najwięcej wolnego miejsca. Idealnie sprawdzi się w niej kabina prysznicowa, mała umywalka itd.


 3. warszawiak
  2012-11-17

  Mała łazienka jakoś nie bardzo mi pasuje do wielkich zmian. Tam najwyżej mogą być minimalne zmiany moim zdaniem. Ciężko przecież cokolwiek tam upchnąć


 4. Student
  2012-11-18

  W małej łazience najgorsze jest to, że mając jej niewielki rozmiar tak naprawdę o wielkich zmianach możemy sobie zapomnieć. Będą jedynie niewielkie zmiany


 5. trolek
  2012-11-18

  Mała łazienka moim zdaniem do niczego się nie nadaje. Dlatego też ja zdecydowałem się na zakup domu i przynajmniej pokoje i wszystko inne mam duże :)


Dodaj komentarzNajciekawsze aranżacje łazienek małych i dużych. Zobacz projekty, które cię zadziwią